خانه کتاب الکترونیکی

مجتمع آموزشی فرهنگی میعاد امام رضا علیه السلام

موضوع : مذهبی
 • امام علی (ع) کار و تلاش

  دریافت کتاب
  34
  32

  کتاب امام علی (ع)، کار و تلاش به قلم سید امین حسینی با زبانی ساده و در قالب داستان و مصور به معرفی نحوه‌ی زندگانی امام علی (ع) می‌پردازد. در بخشی از کتاب امام علی (ع)، کار و تلاش می‌خوانیم: امام علی (ع) در شب‌های تاریک نان و خرماهای درون کیسه را به دوش می‌کشیدند و جهت تقسیم کردن بین ایتام، به در خانه‌ی آن‌ها می‌بردند. ایشان تمامی اموال خود و دست‌مزد حاصل از کارشان را بین یتیمان و مردم فقیر تقسیم می‌کردند. روزی از روزها پیامبر خدا (ص) به خانه دخترش حضرت فاطمه (س) آمد و عبای خود را بر روی حضرت علی (ع)، حضرت فاطمه (س) و فرزندان ایشان حسن و حسین (ع) انداخت و دست به‌سوی آسمان برد در حق ایشان دعا کرد و ایشان را اهل بیت خود معرفی نمود.

 • قصه غدیر

  دریافت کتاب
  11
  8

  فاطمه دختر زیبا و مهربانی است. او شش سال دارد و تنها دختر خانواده است. پدر فاطمه، آموزگار و مادرش پرستار است. وقتی پدر و مادرش سر کار می‌روند، پیش مادربزرگ می‌ماند. مادربزرگ او را با خود به مسجد می‌برد و نماز خواندن و وضو گرفتن را به او یاد می‌دهد. کتاب مصوّر حاضر از مجموعه کتاب‌های «کودک و نیایش» است. در این کتاب به آموزش ساده نماز به کودکان گروه سنی (ب) و (ج) پرداخته شده است. خانه؛ چادر نماز؛ فاطمه به مسجد می‌رود؛ فاطمه نماز یاد می‌گیرد؛ اول باید وضو را یاد گرفت؛ چقدر وضو گرفتن آسان است؛ سوره حمد؛ سوره توحید؛ جشن تو مسجد و سلامِ نماز از جمله عنوان‌های قسمت‌های کتاب هستند."

 • قصه پیامبری

  دریافت کتاب
  164
  147

  معرفی کتاب قصه‌های پیامبران کتاب قصه‌های پیامبران با نثری روان و ساده و زبانی دلنشین برای نوجوانان و دانش آموزان به قلم فرزانه تقدیری، به نگارش درآمده است. در بخشی از کتاب قصه‌های پیامبران می‌خوانید: جادوگرها شروع کردند و نخ‌ها و طناب‌ها و چوب‌هایشان را تکان دادند و چیزهایی زیر لب گفتند و وسایل خودشان را انداختند و مارهای مختلفی بوجود آمد و مردم برایشان دست زدند و از دیدن این نمایش خوشحال بودند و فرعون خندید. وقتی نوبت حضرت موسی رسید. عصایش را انداخت و عصا به ماری بزرگتر از مارهای جادوگرها تبدیل شد و مارهای جادوگرها را خراب کرد و خورد. جادوگرها که می‌دانستند مار حضرت موسی واقعی است به سجده افتادند و جادوگر بزرگ گفت: -موسی واقعا خدای تو را باید پرستید. بقیه‌ی جادوگرها هم همین حرف را تکرار کردند و به خدا ایمان آورند. در همین لحظه بود که آسیه همسر فرعون، که زن فهمیده و درستکاری بود گفت: -به راستی که خدای تو یگانه و قدرتمند است. همه به آسیه که ملکه‌ی مصر بود نگاه کردند. آسیه از قبل در مورد خدای یگانه فکر می‌کرد و حالا با دیدن معجزه‌ی خدا نسبت به خدای یگانه اعتماد کرده بود. آسیه گفت: -من خدایی را می‌پرستم که تواناست و پیامبرهایش را برای راهنمایی ما می‌فرستد. فرعون که عصبانی شده بود و حتی فکرش را هم نمی‌کرد همه چیز برعکس اتفاق بیفتد. فریاد زد: -همه را دستگیر کنید. باید همه اشان را بکشین و شکنجه کنید. پادشاهی مصر مال من است. من خدای مصر هستم وقتی همه‌تان را بیچاره کردم آن وقت می‌فهمید خدا چه کسی است. صورت فرعون از عصبانیت کبود شده بود و حتی فکرش را هم نمی‌کرد همسرش به خدای یگانه و حضرت موسی ایمان بیاورد. رو به آسیه گفت: -ای دیوانه. آسیه گفت: -من دیوانه نیستم. اتفاقا الان عاقل شدم. من به خدای یگانه ایمان آوردم. مادر آسیه، که سعی داشت دخترش را نصیحت کند با ترس گفت: -ساکت باش آسیه. آسیه گفت: -من ساکت نمی‌شم. مادر... مادر آسیه گفت: -تو می‌خوایی فرعون را عصبانی کنی. اما آسیه توجهی به این چیزها نداشت و آن قدر نور ایمان در وجودش بود که از هیچ چیز نمی‌ترسید. بر طبق حدیثی از پیامبر اکرم، برترن زنان اهل بهشت چهار نفر هستند، حضرت خدیجه، حضرت فاطمه، آسیه همسر فرعون و حضرت مریم.

 • سرو د های قرآنی

  دریافت کتاب
  21
  18

  معرفی کتاب سرودهای قرآنی کتاب سرودهای قرآنی به قلم علی اکبر رستگار، ترجمه سوره‌های جزء سی‌ام قرآن کریم به انضمام سوره مبارکه حمد، همراه با خلاصه‌ای از تفاسیر آیات را به صورت شعر و سرود مطرح می‌کند. بدون شک یکی از ماندگار‌ترین تعلیمات در ذهن ما، متونی است که به صورت شعر و سرود در آمده‌اند و چه بهتر که از این خصیصه‌ی شعر و سرود در جهت ماندگار کردن تعالیم قرآنی در ذهن کودکان و نوجوانان بهره بریم.

 • چراغ موسی

  دریافت کتاب
  13
  9

  داخل حیاط بابا منتظرمان بود با هم رفتیم تا گوشه حیاط روی سکوها بنشینیم. زهرا چشمش افتاده بود به فواره‌های آب درون حوض وسط حیاط و دیگر کسی جلودارش نبود. به ناچار مادر همراه زهرا پای حوض رفتند من و بابا هم نشستیم تا آب بازی زهرا تمام شود. این بار بابا شروع به صحبت کرد و گفت : "حضرت احمد بن موسی (علیه السلام) برادر بزرگ امام رضا (علیه السلام) است و رابطه‌اش با امام رضا (علیه السلام) خیلی شبیه رابطه حضرت اباالفضل (علیه السلام) با امام حسین (علیه السلام) است....

 • تفسیر نهج البلاغه ویژه کودکان

  دریافت کتاب
  26
  23

 • فرشته ها در عید چه می کنند

  دریافت کتاب
  26
  20

  کودک و نوجوان