خانه کتاب الکترونیکی

مجتمع آموزشی فرهنگی میعاد امام رضا علیه السلام

 • باران مهر

  دریافت کتاب
  36
  29

  جهت مطالعه نوجوانان

 • شهر قصه

  دریافت کتاب
  69
  37

  دختر کوچکی در بزرگترین و شلوغ­ترین شهر جهان زندگی می­کرد. او عاشق گوش دادن به قصه­ ها بود. اما همه آنقدر مشغول بودند که فرصتی برای تعریف قصه برای او نداشتند. مادرش می­گفت، "باید کارم را تمام کنم." پدرش می­گفت، "حالا دارم روزنامه می­خوانم." ... همه به کاری مشغول بودند. هیچ کس وقتی برای تعریف کردن قصه نداشت. ... یک روز "دیدی" به مدرسه آن دختر کوچولو آمد. دیدی معلم یا دانش آموز نبود. ... او هم با دانش آموزان دوست بود، و هم با معلمانشان... «دیدی» و دختر کوچولو، سِیلی از قصه گویی را در آنجا به راه انداختند، که همه مردم شهر را فرا گرفت...

 • شیرینی آشتی

  دریافت کتاب
  37
  26

  کتاب گلدونه و شیرینی آشتی‌کنان جلد دوم از مجموعه کودکانه داستان‌های گلدانه به صورت مصور و با بیانی دلنشین با هدف ترویج سبک زندگی اسلامی به رشته‌ی تحریر درآمده است. سرفصل‌های این کتاب شامل موارد زیر است: - با من قهر کرده - پس من قهرم - شیرینی آشتی کنان - یک شوخی بد

 • طاووس

  دریافت کتاب
  41
  27

  کتاب طاووس نوشته‌ی آناهیتا شکرالهی، یک قصه مهیج برای نوجوانان است. در روزگار قدیم، در سرزمینی دوردست، پادشاهی حکومت می‌کرد که عادل و درستکار بود. نیروی عدل و درستکاری پادشاه تمامی سرزمین او را احاطه کرده بود و همه در صلح زندگی می‌کردند. حتی سرزمین‌های مجاور از این نیروی عظیم برخوردار بوده و در امنیت سپری می‌کردند. یکی از این سرزمین‌ها سرزمین پرندگان بود. زیباترین و کمیاب‌ترین پرندگان در آن سرزمین زندگی می‌کردند. سرزمین پرندگان جایی بود که فقط پرنده‌ها حق ورود به آن جا را داشتند سرزمین زیبا با یک برکه زیبا و درختان سر به فلک کشیده و دشتی سرسبز. عقاب‌های تیز بین نگهبان این سرزمین بودند.

 • مرجع داوری در فوتبال ایران

  دریافت کتاب
  68
  53

  کتاب مرجع تاریخ داوری فوتبال ایران حاصل تحقیق و پژوهش بیست ساله‌ی امیر مبشر است. در حالی که بیش از یک قرن از ورود ورزش فوتبال به کشورمان و هفتاد و دو سال از تأسیس فدراسیون فوتبال می‌گذرد تا لحظه‌ی نگارش این اثر هیچ تاریخچه‌ی مدونی در مورد این قشر که یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین ارکان فوتبال هستند نوشته نشده که ریشه‌ی این عمل را باید در خود مداری جستجو نمود. کتاب حاضر اولین و تنها تاریخ مدون برای داوری یک رشته‌ی ورزشی می‌باشد و بنا به تحقیق و مکاتبات نویسنده، هیچ کشوری لیست داوران بین المللی خود را به تفکیک سال از ابتدا در اختیار ندارد. با توجه به اینکه هر رشته‌ای از ورزش با تأمل در پیشینه‌ی خود و ارج نهادن به پیشکسوتان هویت پیدا نموده و هدف گذاری و تهیه‌ی برنامه برای آینده و در نهایت پیشرفت با درس گرفتن از گذشته و با استفاده ازتجارب ارزنده بزرگان ممکن خواهد بود. هدف از تهیه این اثر ادای دین به جامعه‌ی داوری و زنده نگه داشتن یاد و نام پیشکسوتان و ارج نهادن به زحمات بی‌شائبه‌ی این عزیزان به فوتبال ایران می‌باشد.

 • شب مهتابی

  دریافت کتاب
  34
  24

  کتاب شب مهتابی نوشته‌ی نوشین فرزین فرد، داستانی جذاب برای کودکان گروه سنی ب است. در بخشی از کتاب شب مهتابی می‌خوانیم: حیوانات جنگل، توی میدان که درست وسط چند سرو بلند و کاج پیر قرار داشت، دور هم جمع شده و با اشتیاق منتظر شروع مسابقه بودند. کلاغ سیاه با صدای بلند از بالای کاج پیر، شروع مسابقه را اعلام کرد. هر حیوان باید یک قصه‌ی جذاب تعریف می‌کرد و اگر قصه‌اش رای بیشتری می‌آورد به عنوان بهترین قصه گوی جنگل انتخاب می‌شد. وقتی نوبت جغد باهوش رسید، فیل بزرگ، او را صدا زد تا روی سکو برود و قصه‌اش را برای بقیه بگوید. جغد از خجالت نگاهی به من انداخت و جلو رفت و قصه‌اش را شروع کرد. بعد از رای‌گیری، قصه‌ی جغد باهوش بالاترین امتیاز را آورد و به عنوان بهترین قصه‌گوی جنگل سبز انتخاب شد. حیوانات از خوش حالی برایش دست زدند و با جیغ و هورا او را تشویق کردند. در همین لحظه فیل بزرگ خرطومش را بالا گرفت. شیپور زد و گفت: - لطفاً ساکت! لطفا ساکت! باید همگی از خرس شکمو بابت برگزاری و همکاری در این مسابقه تشکر کنیم. جغد باهوش، عینک ته استکانی‌اش را روی بینی جابه‌جا کرد. به طرفم آمد. دست‌هایش را دور شانه‌هایم انداخت و از من عذرخواهی کرد. من و جغد باهوش ناراحتی‌هایمان را کنار گذاشتیم و دوتایی روبوسی و آشتی کردیم. از آن روز به بعد، هر شب کنار لانه‌ی جغد باهوش جمع می‌شویم و به قصه‌هایش که با آب و تاب برایمان می‌گوید گوش می‌دهیم.

 • کودک و نقاشی

  دریافت کتاب
  28
  16

  فهرست مطالب چرا آموزش نقاشی برای کودکان لازم است؟ چرا کودکم خلاق نیست؟ آیا کتابهای رنگ آمیزی برای کودکان مفید است؟ انتخاب ابزار مناسب برای نقاشی مراحل رشد مهارتهای نقاشی در کودکان هنر زمینه ساز بروز خلاقیت هنر تنها یک سرگرمی نیست بازی وتخیل

 • میخوای چیکاره بشی

  دریافت کتاب
  35
  30

  کتاب می‌خوای چی‌کاره بشی؟! مجموعه اشعار مصور و آموزنده‌ی محمدصادق خدایی برای کودکان است.

 • سفری به دنیای شگفت انگیز علم

  دریافت کتاب
  60
  48

  کتاب سفری به دنیای شگفت انگیز علم شامل نکات جالب علمی به زبان ساده برای کودکان و نوجوانان است. مطالب این اثر، مباحثی جذاب درباره‌ی علومی مانند فیزیک، شیمی، هندسه و زمین‌شناسی می‌باشد که با تصاویر زیبا، اندکی جنبه‌ی هنری نیز به آن داده شده است. هدف این کتاب ارائه‌ی فرمول‌ها و مطالب درسی نیست؛ بلکه گوشه‌ای از زیبایی‌ها و شگفتی‌های جهان آفرینش را به تصویر می‌کشد. در بخشی از کتاب سفری به دنیای شگفت انگیز علم می‌خوانیم: احتمالاً متوجه این موضوع شده‌اید که مثلاً وقتی یک ماشین آتش نشانی در حال آژیر کشیدن به شما نزدیک می‌شود، صدای آژیر آن «زیر» است؛ اما وقتی از شما دور می‌شود، صدای آژیر آن «بم» به نظر می‌رسد. دلیل چیست؟ در فیزیک پدیده‌ای وجود دارد به نام «پدیده دوپلر» که طبق آن، اگر منبع تولیدکننده صوت یا شنونده، در حال حرکت باشند، صدایی که شنونده می‌شنود با صدایی که توسط منبع تولید می‌شود، متفاوت است. مثلاً اگر شنونده و منبع صوتی به هم نزدیک شوند، صدایی که شنونده می‌شنود «زیرتر» از صدایی است که منبع تولید می‌کند، و اگر شنونده و منبع صوتی از هم دور شوند، شنونده صدا را به صورت «بم» می‌شنود.

 • امام علی (ع) کار و تلاش

  دریافت کتاب
  40
  34

  کتاب امام علی (ع)، کار و تلاش به قلم سید امین حسینی با زبانی ساده و در قالب داستان و مصور به معرفی نحوه‌ی زندگانی امام علی (ع) می‌پردازد. در بخشی از کتاب امام علی (ع)، کار و تلاش می‌خوانیم: امام علی (ع) در شب‌های تاریک نان و خرماهای درون کیسه را به دوش می‌کشیدند و جهت تقسیم کردن بین ایتام، به در خانه‌ی آن‌ها می‌بردند. ایشان تمامی اموال خود و دست‌مزد حاصل از کارشان را بین یتیمان و مردم فقیر تقسیم می‌کردند. روزی از روزها پیامبر خدا (ص) به خانه دخترش حضرت فاطمه (س) آمد و عبای خود را بر روی حضرت علی (ع)، حضرت فاطمه (س) و فرزندان ایشان حسن و حسین (ع) انداخت و دست به‌سوی آسمان برد در حق ایشان دعا کرد و ایشان را اهل بیت خود معرفی نمود.

 • عقل و ایمان

  دریافت کتاب
  8
  6

  معرفی کتاب عقل و ایمان هادی بیگدلی در کتاب عقل و ایمان، از جنبه‌ی دانش و با نگاهی متفاوت به محتوای مسائل دینی می‌پردازد. در این مجال سعی بر آن است تا با بهره گیری از ترجمه فارسی قرآن هادی، و عنایت و هدایت باری تعالی، با ابزار درونی‌ای که متحول شده است و نگاه متفاوتی به کلمات و جمله‌های این کتاب دارد به دریافتی جدید و نوشونده در جهان بینی و حکمت و معیشت دست یابیم و با درکی تازه از توانایی عقل در پیشبرد زندگی و با نیروی ایمان به ذات پاک حضرت حق بتوانیم بر مدار معرفت عقلی و قلبی (عقل و ایمان)، زندگی‌ای سرشار از پویایی را برای خود و اطرافیان رقم بزنیم، لذا با علم و آگاهی بر فقر علمی و ناتوانی خویش نسبت به دانش و توانایی بی منتهای حضرت باری تعالی، دستان درخواست کننده خودمان را بسوی حضرتش بلند می‌کنیم تا این نوشتار بهانه‌ای باشد بر حسن نظر او. در بخشی از کتاب عقل و ایمان می‌خوانیم: دخترکم دلت را بزرگ و نگاهت را بلند گردان تا بتوانی بوضوح زشتی‌ها، تلخی‌ها، ناکامی‌ها، نامرادی‌ها و نامردی‌های زمانه را ببینی و لمس کنی بطوریکه از بازگو کردن آن‌ها برای دلهایی که آمادگیش را ندارند به جد بپرهیزی که تو را بیرحم و دل سنگ خواهند نامید. با آنان از خوبی‌ها و امید سخن بگو ولی هیچ وقت از صولت روزگار و سختی‌های دنیا غافل مشو تا هنگام عرضه آن‌ها بر تو آمادگی‌اش را داشته باشی تا همانند پارسایان در سختی‌ها و مشکلات چنان شوی که گویی در آسایش و راحتی فرود آمده‌ای تا با این نگرش بتوانی با شکیبایی نشات گرفته بر باور واقعیت‌های زندگیت، از نعمت‌های پی در پی خدایت بهره مند شوی زیرا که او خود گفته است که با سختی آسانی است و باز او خود گفته است که پس از سختی آسانی است. یعنی اینکه تو در سختی‌ها از دو آسانی بهره می‌بری؛ یکی آسانی‌ای است که در دل سختی وجود دارد و دیگری آسانی‌ای است که پس از سختی حاصل می‌شود. پس خرسند باش که کل روزهای زندگی بدین طریق برای مومنان زیبا و سود ده خواهند بود و آن‌ها همه چیز این دنیا را زیر پرچم عدالت خدایشان خوب یافته اند، پس چه غم خواهی داشت در این میهمانی باشکوه خدای مهربانت.

 • قصه غدیر

  دریافت کتاب
  15
  10

  فاطمه دختر زیبا و مهربانی است. او شش سال دارد و تنها دختر خانواده است. پدر فاطمه، آموزگار و مادرش پرستار است. وقتی پدر و مادرش سر کار می‌روند، پیش مادربزرگ می‌ماند. مادربزرگ او را با خود به مسجد می‌برد و نماز خواندن و وضو گرفتن را به او یاد می‌دهد. کتاب مصوّر حاضر از مجموعه کتاب‌های «کودک و نیایش» است. در این کتاب به آموزش ساده نماز به کودکان گروه سنی (ب) و (ج) پرداخته شده است. خانه؛ چادر نماز؛ فاطمه به مسجد می‌رود؛ فاطمه نماز یاد می‌گیرد؛ اول باید وضو را یاد گرفت؛ چقدر وضو گرفتن آسان است؛ سوره حمد؛ سوره توحید؛ جشن تو مسجد و سلامِ نماز از جمله عنوان‌های قسمت‌های کتاب هستند."

 • ناهنجاری رفتاری کودکان

  دریافت کتاب
  21
  13

  معرفی کتاب ناهنجاری‌های رفتاری کودکان کتاب ناهنجاری‌های رفتاری کودکان به بررسی نکات لازم جهت تربیت بهتر فرزندتان می‌پردازد. تربیت کودک برای هر فرد تحت هر شرایطی آسان نیست. کمبود وقت، توان و امکانات مالی، می‌تواند باعث شود که در بسیاری مواقع احساس کنید قدری تحت فشار و دلواپس هستید. ولی اگر علاوه بر این مشکلات، فرزندتان هم از ناهنجاری‌های رفتاری رنج ببرد، این وضعیت شما را دشوارتر می‌کند. در بخشی از کتاب ناهنجاری‌های رفتاری کودکان می‌خوانیم: به فرزند خود کمک کنید که مسائل را از زاویه دید دیگران ببیند. بعنوان مثال شما ممکن است به او بگویید، "تو فکر می‌کنی خواهرت در این باره چه احساسی دارد؟"، "تو خودخواهی، هیچوقت به فکر کس دیگری نیستی". با دادن اطلاعات ساده کمک کنید، بعنوان مثال بجای اینکه بگویید "چند بار باید به تو بگویم که جیغ نزنی؟" سعی کنید بگویید "صدایت بیش از حد بلند است. این گوش مرا اذیت می‌کند". منظور خود را با یک کلمه یا جمله ساده بگویید، بعنوان مثال، "به آرامی!"، بجای گفتن یک جمله بلند که در آن ممکن است منظورتان گم شود. درباره آنچه احساس می‌کنید حرف بزنید. بجای اینکه بگویید، "خودت را از من آویزان نکن!"، بگویید "من دوست ندارم کسی گردنم را بکشد. من دوست دارم کسی من را آرام بغل کنه".

 • قصه پیامبری

  دریافت کتاب
  170
  151

  معرفی کتاب قصه‌های پیامبران کتاب قصه‌های پیامبران با نثری روان و ساده و زبانی دلنشین برای نوجوانان و دانش آموزان به قلم فرزانه تقدیری، به نگارش درآمده است. در بخشی از کتاب قصه‌های پیامبران می‌خوانید: جادوگرها شروع کردند و نخ‌ها و طناب‌ها و چوب‌هایشان را تکان دادند و چیزهایی زیر لب گفتند و وسایل خودشان را انداختند و مارهای مختلفی بوجود آمد و مردم برایشان دست زدند و از دیدن این نمایش خوشحال بودند و فرعون خندید. وقتی نوبت حضرت موسی رسید. عصایش را انداخت و عصا به ماری بزرگتر از مارهای جادوگرها تبدیل شد و مارهای جادوگرها را خراب کرد و خورد. جادوگرها که می‌دانستند مار حضرت موسی واقعی است به سجده افتادند و جادوگر بزرگ گفت: -موسی واقعا خدای تو را باید پرستید. بقیه‌ی جادوگرها هم همین حرف را تکرار کردند و به خدا ایمان آورند. در همین لحظه بود که آسیه همسر فرعون، که زن فهمیده و درستکاری بود گفت: -به راستی که خدای تو یگانه و قدرتمند است. همه به آسیه که ملکه‌ی مصر بود نگاه کردند. آسیه از قبل در مورد خدای یگانه فکر می‌کرد و حالا با دیدن معجزه‌ی خدا نسبت به خدای یگانه اعتماد کرده بود. آسیه گفت: -من خدایی را می‌پرستم که تواناست و پیامبرهایش را برای راهنمایی ما می‌فرستد. فرعون که عصبانی شده بود و حتی فکرش را هم نمی‌کرد همه چیز برعکس اتفاق بیفتد. فریاد زد: -همه را دستگیر کنید. باید همه اشان را بکشین و شکنجه کنید. پادشاهی مصر مال من است. من خدای مصر هستم وقتی همه‌تان را بیچاره کردم آن وقت می‌فهمید خدا چه کسی است. صورت فرعون از عصبانیت کبود شده بود و حتی فکرش را هم نمی‌کرد همسرش به خدای یگانه و حضرت موسی ایمان بیاورد. رو به آسیه گفت: -ای دیوانه. آسیه گفت: -من دیوانه نیستم. اتفاقا الان عاقل شدم. من به خدای یگانه ایمان آوردم. مادر آسیه، که سعی داشت دخترش را نصیحت کند با ترس گفت: -ساکت باش آسیه. آسیه گفت: -من ساکت نمی‌شم. مادر... مادر آسیه گفت: -تو می‌خوایی فرعون را عصبانی کنی. اما آسیه توجهی به این چیزها نداشت و آن قدر نور ایمان در وجودش بود که از هیچ چیز نمی‌ترسید. بر طبق حدیثی از پیامبر اکرم، برترن زنان اهل بهشت چهار نفر هستند، حضرت خدیجه، حضرت فاطمه، آسیه همسر فرعون و حضرت مریم.

 • سرو د های قرآنی

  دریافت کتاب
  26
  21

  معرفی کتاب سرودهای قرآنی کتاب سرودهای قرآنی به قلم علی اکبر رستگار، ترجمه سوره‌های جزء سی‌ام قرآن کریم به انضمام سوره مبارکه حمد، همراه با خلاصه‌ای از تفاسیر آیات را به صورت شعر و سرود مطرح می‌کند. بدون شک یکی از ماندگار‌ترین تعلیمات در ذهن ما، متونی است که به صورت شعر و سرود در آمده‌اند و چه بهتر که از این خصیصه‌ی شعر و سرود در جهت ماندگار کردن تعالیم قرآنی در ذهن کودکان و نوجوانان بهره بریم.

 • چراغ موسی

  دریافت کتاب
  17
  11

  داخل حیاط بابا منتظرمان بود با هم رفتیم تا گوشه حیاط روی سکوها بنشینیم. زهرا چشمش افتاده بود به فواره‌های آب درون حوض وسط حیاط و دیگر کسی جلودارش نبود. به ناچار مادر همراه زهرا پای حوض رفتند من و بابا هم نشستیم تا آب بازی زهرا تمام شود. این بار بابا شروع به صحبت کرد و گفت : "حضرت احمد بن موسی (علیه السلام) برادر بزرگ امام رضا (علیه السلام) است و رابطه‌اش با امام رضا (علیه السلام) خیلی شبیه رابطه حضرت اباالفضل (علیه السلام) با امام حسین (علیه السلام) است....

 • باغ پدر بزرگ

  دریافت کتاب
  18
  13

  کتاب باغچه پدربزرگ فاروک نوشته‌ی متیو خلیل، ماجرای پسر بچه‌ی کوچکی به اسم امید است که هر هفته به دیدن پدربزرگ خود می‌رود که باغچه‌ای کوچک در شهری شلوغ دارد.

 • تفسیر نهج البلاغه ویژه کودکان

  دریافت کتاب
  27
  24

 • زندگی یک گاو

  دریافت کتاب
  35
  25

 • کفاش و پریان

  دریافت کتاب
  22
  15

  معرفی کتاب کفاش و پریان کتاب کفاش و پریان اثر هوراس اسکادر با ترجمه و تدوین اسماعیل پورکاظم که به تصاویر متعدد و مناسبی آراسته شده است، می‌کوشد تا عاقبت و سرانجام خوب افراد صادق و درستکار را در همین دنیا برای کودکان و نوجوانان فارسی زبان بازگو نماید. پاداش صداقت و درستکاری در قصّه‌ها: انسان‌ها در طی دورۀ زندگی خویش بنابر افکار، توانائی‌ها، نوع آموزش و موقعیت‌هائی که قرار می‌گیرند، مرتکب اعمال بسیاری می گردند که ممکن است بر اساس قوانین و سنن جوامعی که در آن جا زندگی می‌کنند، جزو اعمال خوب و یا بد محسوب شوند و لاجرم توسط مردمان به گونه‌ای خاص قضاوت گردند. از رفتارها و ویژگی‌هایی که مشخّصۀ شخصیت والای انسان‌ها می‌باشند، می‌توان به صداقت و درستکاری افراد اشاره نمود. افرادی که از صداقت در کارها و وجدان آگاه برخوردارند، همواره از دست یازیدن به حق و حقوق دیگران امتناع می‌ورزند و خود را به حق خویش قانع می‌دانند لذا سعی می‌کنند که بیش خواهی طبیعی و قانونی خود را با کار و کوشش بیشتر تحقّق بخشند. بسیاری بر این اعتقادند که با کار و زحمت نمی‌توان به ثروت و مکنت فوق العاده‌ای دست یافت. آنان به فرمودۀ حضرت علی (ع) امام معصوم و اوّل شیعیان استناد می‌کنند که فرموده است: "کاخی بنا نمی‌شود مگر اینکه حق کوخ نشینانی ضایع گردد." لذا بسیاری در این مقوله بر این باورند که آیا اجر و قربی برای افراد صادق و درستکار در این دنیا توسط دادار گیتی متبادر می‌باشد؟ برخی از آنان در جواب می‌گویند که البته یقیناً اینچنین می‌باشد بخصوص اینکه افراد صادق و درستکار همیشه از آرامش روحی و روانی خاصی برخوردارند و از پریشانی اینکه هر لحظه کارهای زشت و ناپسند آنان برملا گردیده و رسوا گردند، مبرّا هستند.

 • مجله سبز

  دریافت کتاب
  26
  25

  اطلاعات عمومی

 • موری

  دریافت کتاب
  20
  16

  موری شاهزاده است و از خانواده سلطنتی، از روزمرگی‌های زندگی در دربار خسته شده است. او تصمیم می‌گیرد برای دیدن دنیا و آخر دنیا از خانواده‌اش خداحافظی کند و برود. در راه کشف و رسیدن به آخر دنیا با حیوانات مختلفی آشنا می‌شود که هر کدام آخر دنیا را از دید محدود خودشان جوری تعریف می‌کنند و جایی را نشان موری می‌دهند. موری آن‌قدر می‌رود و می‌رود تا بالاخره به جایی می‌رسد که می‌فهمد آخر دنیا کجاست. یکی بود و یکی نبود، در سال‌های نه خیلی دور و نه خیلی نزدیک، در گوشه‌ای از این دنیای بزرگ، شاهزاده مورچه‌ای زندگی می‌کرد به نام «موری». در لانه‌ی مورچه‌ها همه گمان می‌کردند که موری به خاطر اینکه پسر پادشاهِ مورچه‌هاست زندگیش پُر از لذت، خوشی و آسایش است. ولی این شاهزاده‌ی کوچکِ داستان ما هیچوقت از شرایطش راضی و خوشحال نبود چون خودش را مثل یک زندانی می‌دید که همه چیز و همه کارش، برنامه‌ریزی شده و مشخص بود. پُرهیجان‌ترین کارهای روزانه‌اش چیزی جز امر و نهی کردن به بقیه مورچه‌ها و قبول دستورات پدر و مادرش نبود. بیشتر وقت‌ها موری برای دور شدن از زندگی تکراری‌اش، با کارگران و خدمتکارانِ قلعه‌ی مورچه‌ها در مورد تنها آرزویش که دیدن دنیاهای جدید و خیلی دور بود صحبت می‌کرد و از آنها سوال‌هایی در مورد سرزمین‌های دور و عجیب و غریب می‌پرسید. ولی آنها هم مثل موری هیچ نقطه‌ی دیگری به جز لانه‌ی مورچه‌ها و زمین‌های چند صدمتر دورتر از آن را ندیده بودند پس نمی‌توانستند در این مورد هیچ اطلاعات جدیدی به او بدهند. به همین خاطر هم موری هیچوقت نمی‌توانست سرزمین‌هایی را که ندیده بود تصور کند. موری همیشه به این مسئله فکر می‌کرد که اگر این شانس را داشت که همه دنیا را ببیند، آیا به انتهای دنیا می‌رسید؟ و اصلاً دنیای جدیدی بعد از انتهای دنیای ما وجود دارد؟ و یا اینکه انتهای دنیا اصلاً چه شکلیه؟

 • فروشنده رویاها

  دریافت کتاب
  42
  22

  پرنسس آنگاه این چنین اقدام کرد. او ابتدا پیشانی خود را بر کف زمین صومعه گذاشت و سپس به درگاه قادر مطلق و توانا دعا کرد که صومعه و خواهران روحانی را از کلیه بلیّات و خطرها دور سازد. از خارج صومعه هنوز صدای انفجار و ترق و تروق حاصل از برپا شدن آتش بزرگ به گوش می‌رسید. آتشی که سربازان پادشاه افروخته بودند، بزودی تمامی ساختمان‌های بالای تپه را در بر می‌گرفت و آن را در آستانه نابودی قرار می‌داد. ترس و وحشتی عظیم همه جا را فرا گرفته بود. خواهران روحانی آمادۀ ترک کردن صومعه می‌شدند لذا هر آنچه متعلق به خودشان بود، بر می‌داشتند. آن‌ها سعی می‌کردند تا خودشان را به هر طریق از دست سربازان بیرحم پادشاه و آتش سرکشی که همه جا را در بر گرفته بود، نجات دهند. "خوآن-ین" به تنهائی در داخل اتاق باقی مانده بود و خاضعانه به درگاه خداوندگار عالم دعا می‌کرد، تا به طریقی به همه آن‌ها کمک نماید.

 • فرشته ها در عید چه می کنند

  دریافت کتاب
  28
  22

  کودک و نوجوان

 • صخره اژده ها

  دریافت کتاب
  56
  51

  این مجموعه داستان مشتمل بر 20 داستان خارجی ویژه نوجوانان می باشد که می تواند بخش کوچکی از خلأ داستان های خارجی برای این قشر از افراد را که آینده سازان کشورمان هستند، را جبران نماید. این داستان ها که مؤید فرهنگ ملل مختلف جهان هستند می توانند نوجوانان ایرانی را با عقاید و آمال های سایر مردم جهان که در داستان بیان شده اند، آشنا نماید.

 • سه تفنگدار

  دریافت کتاب
  38
  30

  ین کتاب کمیک تصویری از داستان سه تفنگدار است که توسط محمدصادق جابری فرد به فارسی برگردانده شده است. سه تفنگدار داستان قهرمانی‌ها و دلاوری‌های سه تن از تفنگداران لویی سیزدهم را روایت می‌کند و اشخاص، زندگی و تاریخ قسمتی کوچک از فرانسه را با مهارتی ویژه به خوانندگان نشان می‌دهد. کتاب سه تفنگدار (Les Trois Mousquetaires) اثر نویسنده‌ی شهیر فرانسوی الکساندر دوما (Alexandre Dumas) است. جوانی به نام دارتانیان می‌خواهد پا جای پای پدرش بگذارد و وارد دسته تفنگداران بشود. کار این گروه نظامی محافظت از جان پادشاه فرانسه است. اما هم زمان شخصی شرور به نام کاردینال ریشیلیو در پی به قتل رساندن پادشاه و کسب مقام سلطنت است. او دسته تفنگداران را بی اجازه شاهِ نوزده ساله منحل اعلام می‌کند، تا آسان‌تر به این هدف دست یابد. درحالیکه دارتانیان در راه پاریس است تا به جایگاه نظامی یک تفنگدار دست بیابد، سه تفنگدار حاضر نیستند وظیفه خود را رها کنند. این سه نفر: آتوس، آرامیس و پورتوس نام دارند. بزودی دست تقدیر این چهار نفر را در یک مسیر برای نجات جان لوئی سیزدهم و آینده کشورشان قرار می‌دهد...

 • دهکده فرزندان

  دریافت کتاب
  24
  18

  بایدها و نبایدها در رفتار با دانش آموزان «

 • دره ماه آبی

  دریافت کتاب
  16
  12

  کتاب حاضر با عنوان "دره ماه آبی" نوشته اسماعیل پورکاظم مشتمل بر ترجمه 19 داستان از نویسندگان مطرح جهان در حیطه ادبیات کودکان و نوجوانان است و امید می‌رود که بتواند ضمن آشنا نمودن نسل جدید ایران با بخشی از فرهنگ و ادبیات جهان بتواند لحظات خوبی را برای عزیزان 13-9 سال به برقراری تعامل با سایر ملت‌ها کمک نماید. کتاب دره ماه آبی در بر گیرندۀ عناوین داستان‌های زیر می‌باشد: 1) داستان پسرک زبل اثر استفن رابلی 2) داستان رودخانهٔ مَرد مُرده اثر الیزابت لایرد 3) داستان چه کسی آرزو دارد که ستارهٔ هنر بشود؟ اثر مارگریت ایگولدن و جولیا آلن 4) داستان جزیرهٔ تینکرها اثر استفن رابلی 5) داستان سایمون و جاسوس اثر الیزابت لایرد 6) داستان روز خوب آنیتا اثر الیزابت لایرد 7) داستان بازگشت به خانه اثر استفن رابلی 8) داستان مارسل و مونالیزا اثر استفن رابلی 9) داستان یوزپلنگ و چراغ دریائی اثر آن کولین 10) داستان مزرعهٔ تینکرها اثر استفن رابلی 11) داستان بین دو دنیا اثر اسفن رابلی 12) داستان هانا و گردباد اثر جان اِسکات 13) داستان سنگ تروآ اثر استفن رابلی 14) داستان آخرین عکس اثر برنارد اسمیت 15) داستان میسی و دولفین اثر استفن رابلی 16) داستان بیلی و ملکه اثر استفن رابلی 17) داستان روز دینو در لندن اثر استفن رابلی 18) داستان درّهٔ ماه آبی اثر استفن رابلی 19) داستان مارسل و ستارهٔ سفید اثر استفن رابلی

 • 13 داستان از جلال آل احمد

  دریافت کتاب
  20
  14

  امروز برای شما دانلود pdf کتاب سیزده داستان از جلال آل احمد به صورت لینک اختصاصی و سریع تهیه کردیم این پست مربوط به pdf کتاب سیزده داستان از جلال آل احمد جلال آل احمد هستش سیزده داستان از جلال آل احمد یکی از آثار جلال آل احمد میباشد به وسیله جستجوی سایت سایت کتاب میتوانید کار های جلال آل احمد دنبال کنید pdf کتاب سیزده داستان از جلال آل احمد یکی از pdf کتاب های یک کار خاص و خواندنی هستش

 • پرورش خلاقیت در کودکان

  دریافت کتاب
  14
  12

  جهت مطالعه والدین گرامی و بالا بردن و پرورش خلاقیتدر کودکان

 • پادشاه خرس های قطبی

  دریافت کتاب
  71
  62

  کتاب حاضر مشتمل بر دو عنوان داستان "پادشاه خرس‌های قطبی" اثر "فرانک بائوم" و "خزندۀ زشت" اثر "فلورا استیل" با ترجمه و تدوین اسماعیل پورکاظم است. این کتاب برای قرار گرفتن خوانندگان در شرایط داستان به تصاویر مناسبی آراسته گردیده است که می‌تواند برای کودکان و نوجوانان فارسی زبان بسیار مفید واقع گردد. داستان‌ها حاصل اذهان پویای انسان‌ها هستند و داستانسرایان و قصه‌پردازان با استفاده از آن‌ها به بیان آمال و آرزوهای خویش پرداخته‌اند. قصه‌نویسان و قصه‌گویان در این وادی متأثر از مکان‌های زندگی، مسافرت‌ها، شنیده‌ها، خوانده‌ها، تجربیات خوب و بد، پیروزی‌ها شکست‌ها و موجودات جاندار و بی‌جانی هستند که با آن‌ها طی زندگی خویش مواجه بوده و یا آرزوی مواجهه با آن‌ها را داشته‌اند. جانوران از پدیده‌های طبیعی هستند که انسان‌ها همواره در استیلا بر مواهب طبیعی با آن‌ها در رقابت بوده‌اند و چه بسا آرزو داشته‌اند که آن‌ها را کاملاً به خدمت بگیرند. اغلب موجودات زنده به دلیل اینکه برای انسان‌ها ناشناخته بوده اند، همواره در قصه‌ها از صفات ویژه‌ای بنا بر اذهان قصه‌پردازان برخوردار می‌شوند. برخی از این موجودات در قصه‌ها به عنوان: راهنما، گنج‌یاب، سخنگو، پیشگو، همدم، یاور، کینه جو، پیام‌رسان و نظایر این‌ها استفاده می‌شوند، اما هر جا که لازم باشد، حائز خصایص غیر عادی نیز می‌گردند، تا بتوانند به نحو بهتری نظر شنوندگان را جلب نمایند.

 • خانواده خوشحال

  دریافت کتاب
  23
  16

  کتاب خانواده خوشحال اثر هانس کریستین اندرسن، با ترجمه و تدوین اسماعیل پورکاظم که به تصاویر متعدد و مناسبی آراسته شده است، به بیان آرامش روحی ناشی از قناعت به امکانات موجود و تلاش صادقانه برای بهبود آن‌ها برای کودکان و نوجوانان فارسی زبان می‌پردازد.

 • چوپان ابرها

  دریافت کتاب
  11
  10

  این کتاب شامل دو داستانبا عناوین: چوپان ابرها اثر هنری بستون و بوتۀ گل رز اثر فلورا استیل است که می‌تواند برای کودکان و نوجوانان فارسی زبان سرگرم کننده و آموزنده باشد. انسان‌ها از بدو خلقت مقهور نیروهای طبیعی حاکم بر کره زمین بوده‌اند و لاجرم آرزوی غلبه بر آن‌ها به ویژه حکمرانی بر چنین نیروهایی همواره با آن‌ها همراه بوده و اذهان آن‌ها را مشغول داشته است. بشر کنجکاوانه به پدیده‌های آب و هوایی می‌نگریست و برایش معلوم نبود که آن‌ها چه هستند؟ و چگونه هدایت می‌شوند؟ لذا در اذهان خویش برای آن‌ها خدایان، فرمانروایان و الهه‌هایی خلق نمود و گاهاً برای راضی نمودن آن‌ها به دعا، فدیه و قربانی کردن می‌پرداخت، تا به موقع باران ببارد، باد بوزد و یا وقوع برخی از آن‌ها نظیر: سیل، خشکسالی، طوفان، یخبندان، آتشفشان، زمین لرزه و غیره انجام نپذیرند. بشر امروز در ابتدای قرن بیست و یکم با اتکا به تعقل، خردمندی، دانش پیشرفته و تکنولوژی‌های نوین توانسته است گام‌های مهمی در شناخت، پیشبینی، ایجاد و کاهش خسارات اینگونه رویدادهای اقلیمی بردارد، ولیکن فعلاً تا رسیدن به مرحله کنترل آن‌ها راه بسیار درازی در پیش است و شاید هیچگاه به این هدفش نائل نگردد. این کتاب شامل داستان‌های کوتاهی است که از چنین آمال و آرزوهایی حکایت می‌نمایند.

 • تام قد انگشتی

  دریافت کتاب
  22
  18

  کتاب ماجراهای تام قد انگشتی اثر لوگان مارشال با ترجمه و تدوین اسماعیل پورکاظم به همراه تصاویر الصاقی مناسب، در تلاش برای ایفای نقش‌های آموزشی و سرگرمی برای کودکان و نوجوانان فارسی زبان است. قد و اندازه‌های غیر عادی انسان‌ها در قصه‌ها: اگر نظریه تکامل طبیعی و تدریجی جانداران کره زمین را در مورد گیاهان، جانوران و انسان‌ها بپذیریم آنگاه درمی‌یابیم که اندازه بسیاری از موجودات زنده نظیر: فیل‌ها، اسب‌ها، گاوها، سوسمارها و از جمله انسان‌ها در گذر زمان و قرار گرفتن در شرایط و موقعیت‌های مختلف دچار تغییرات زیادی گردیده‌اند. به علاوه داستان‌ها و افسانه‌هایی که از دوران‌های بسیار قدیم دهان به دهان به دوران ما رسیده‌اند، حاکی از وجود انسان‌های غول پیکر و همچنین افرادی کوچک اندام در برخی مناطق جهان می‌باشند. به عنوان مثال: امروزه نیز می‌توان در برخی مناطق جهان به ویژه در قارۀ آفریقا قبایلی با اندام‌های درشت و ورزیده و همچنین قبایلی با افراد نسبتاً کوچک اندام را مشاهده نمود. در جوامع امروزی نیز افرادی با قامت‌های بیش از دو متر و کمتر از یک متر کم نیستند لذا این موضوع همواره جاذبه‌ای برای مطرح کردن آن‌ها در قصه‌ها فراهم می‌ساخته است. در اینگونه داستان‌ها معمولاً افراد غول پیکر نماد قدرت خارق‌العاده و افراد کوچک و ریزه میزه نماد هوشیاری و ذکاوت زیاد هستند، تا توجه مخاطبین را بیشتر به ماجراها جلب نمایند و تأثیرات مورد نظر را برجا بگذارند.

 • پسرک لبو فروش

  دریافت کتاب
  32
  27

  کتاب پسرک لبو فروش و چند قصه دیگر مجموعه‌ای از چند داستان کوتاه به قلم صمد بهرنگی، برای کودکان و نوجوانان است. اسامی قصه‌ها عبارتند از: پسرک لبو فروش - سرگذشت دانه‌ی برف - پیرزن و جوجه‌ی طلالایی‌اش - دو گربه روی دیوار - سرگذشت دومرول دیوانه سر - آدی و بودی - قصه‌ی آه - بز ریش سفید - به دنبال فلک - موش گرسنه - گرگ و گوسفند

 • قصه های شاهنامه

  دریافت کتاب
  38
  33

  شاهنامه اثر حکیم ابوالقاسم فردوسی توسی، حماسه‌ای منظوم و دربرگیرندهٔ نزدیک به ۶۰٬۰۰۰ بیت و یکی از بزرگ‌ترین و برجسته‌ترین سروده‌های حماسه‌ای جهان است که سرایش و ویرایش آن گنجینه، دست‌آورد دست کم سی سال رنج و تلاش خستگی‌ناپذیر این سخن‌سرای بزرگ ایرانی است. درون‌مایهٔ این شاهکار ادبی، اسطوره‌ها، افسانه‌ها و تاریخ ایران از آغاز تا حمله اعراب به ایران در سدهٔ هفتم است که در چهار دودمان پادشاهی پیشدادیان، کیانیان، اشکانیان و ساسانیان گنجانده می‌شوند و به سه بخش اسطوره‌ای (از روزگار کیومرث تا پادشاهی فریدون)، پهلوانی (از خیزش کاوه آهنگر تا مرگ رستم) و تاریخی (از پادشاهی بهمن و پیدایش اسکندر تا گشایش ایران به دست اعراب) بخش‌بندی می‌شود. هنگامی که زبان دانش و ادبیات در ایران زبان عربی بود، فردوسی با سرودن شاهنامه با ویژگی‌های هدف‌مندی که داشت زبان پارسی را زنده و پایدار کرد. یکی از بن‌مایه‌های مهمی که فردوسی برای سرودن شاهنامه از آن استفاده کرد، شاهنامهٔ ابومنصوری بود. شاهنامه نفوذ بسیاری در جهت‌گیری فرهنگ فارسی و نیز بازتاب‌های شکوه‌مندی در ادبیات جهان داشته‌است و شاعران بزرگی مانند گوته و ویکتور هوگو از آن به نیکی یاد کرده‌اند. شاهنامه بزرگ‌ترین کتاب به زبان پارسی است که در همه جای جهان مورد توجه قرار گرفته و به همهٔ زبان‌های زندهٔ جهان بازگردانی شده‌است. نخستین بار در ۶۰۱ خورشیدی بنداری اصفهانی شاهنامه را به زبان عربی بازگردانی کرد و پس از آن بازگردانی‌های دیگری از شاهنامه (از جمله بازگردانی ژول مل به فرانسوی) انجام گرفت. یکی از تاریخ‌دانان و مصرشناسان گفته‌است که زبان قبطی و ادبیات کهن مصر در یورش عرب‌ها به این سرزمین از بین رفت و به فراموشی سپرده شد و امروزه زبان رسمی کشور مصر، عربی است، چون مصریان کسی مانند فردوسی ایرانی را نداشتند. مصر با یورش اعراب تمدن، تاریخ، فرهنگ و زبانش را از دست داد، ما نمی‌توانیم دربارهٔ فرهنگ مصریان گفتگو کنیم چون امروزه کسانی با آن فرهنگ در آن‌جا حضور ندارند. فردوسی فرهنگ، زبان و تاریخ حماسه‌ای ایرانیان را با شاهنامه جاودانه کرد. فردوسی هنگامی شاهنامه را سرود که زبان پارسی دچار آشفتگی بود و او از ماندگار شدن این آشفتگی و افزونی آن جلوگیری کرد. فردوسی در سرودن شاهنامه بیشتر از پارسی سره بهره برده و شمار واژگان عربی در شاهنامه ۸۶۵ واژه است. 2 اسفندماه ۱۳۸۸ پایان هزارهٔ سرایش شاهنامه بود. جشن جهانی هزارهٔ شاهنامه با بودن نمایندگان ۱۹۲ کشور وابسته به یونسکو در پاریس، فرانسه در بنای این نهاد جهانی با همکاری بنیاد فردوسی برگزار شد. هم‌چنین آیین بزرگداشت هزارهٔ شاهنامه در کشورهای گوناگون به بهانهٔ ثبت آن در یونسکو از جمله برلین، آلمان برگزار شد. در کتاب حاضر مجموعه داستانهای زیر از شاهنامه فردوسی به نثر و با زبان بسیار شیرین گردآوری شده اند: قصه ضحاک و شیطان، قصه فریدون، قصه کاوه آهنگر، قصه ایرج و سلم و تور، قصه منوچهر، قصه کیکاووس شاه، قصه هفت خوان رستم.