خانه کتاب الکترونیکی

مجتمع آموزشی فرهنگی میعاد امام رضا علیه السلام

موضوع : تربیتی
 • کودک و نقاشی

  دریافت کتاب
  26
  15

  فهرست مطالب چرا آموزش نقاشی برای کودکان لازم است؟ چرا کودکم خلاق نیست؟ آیا کتابهای رنگ آمیزی برای کودکان مفید است؟ انتخاب ابزار مناسب برای نقاشی مراحل رشد مهارتهای نقاشی در کودکان هنر زمینه ساز بروز خلاقیت هنر تنها یک سرگرمی نیست بازی وتخیل

 • عقل و ایمان

  دریافت کتاب
  7
  5

  معرفی کتاب عقل و ایمان هادی بیگدلی در کتاب عقل و ایمان، از جنبه‌ی دانش و با نگاهی متفاوت به محتوای مسائل دینی می‌پردازد. در این مجال سعی بر آن است تا با بهره گیری از ترجمه فارسی قرآن هادی، و عنایت و هدایت باری تعالی، با ابزار درونی‌ای که متحول شده است و نگاه متفاوتی به کلمات و جمله‌های این کتاب دارد به دریافتی جدید و نوشونده در جهان بینی و حکمت و معیشت دست یابیم و با درکی تازه از توانایی عقل در پیشبرد زندگی و با نیروی ایمان به ذات پاک حضرت حق بتوانیم بر مدار معرفت عقلی و قلبی (عقل و ایمان)، زندگی‌ای سرشار از پویایی را برای خود و اطرافیان رقم بزنیم، لذا با علم و آگاهی بر فقر علمی و ناتوانی خویش نسبت به دانش و توانایی بی منتهای حضرت باری تعالی، دستان درخواست کننده خودمان را بسوی حضرتش بلند می‌کنیم تا این نوشتار بهانه‌ای باشد بر حسن نظر او. در بخشی از کتاب عقل و ایمان می‌خوانیم: دخترکم دلت را بزرگ و نگاهت را بلند گردان تا بتوانی بوضوح زشتی‌ها، تلخی‌ها، ناکامی‌ها، نامرادی‌ها و نامردی‌های زمانه را ببینی و لمس کنی بطوریکه از بازگو کردن آن‌ها برای دلهایی که آمادگیش را ندارند به جد بپرهیزی که تو را بیرحم و دل سنگ خواهند نامید. با آنان از خوبی‌ها و امید سخن بگو ولی هیچ وقت از صولت روزگار و سختی‌های دنیا غافل مشو تا هنگام عرضه آن‌ها بر تو آمادگی‌اش را داشته باشی تا همانند پارسایان در سختی‌ها و مشکلات چنان شوی که گویی در آسایش و راحتی فرود آمده‌ای تا با این نگرش بتوانی با شکیبایی نشات گرفته بر باور واقعیت‌های زندگیت، از نعمت‌های پی در پی خدایت بهره مند شوی زیرا که او خود گفته است که با سختی آسانی است و باز او خود گفته است که پس از سختی آسانی است. یعنی اینکه تو در سختی‌ها از دو آسانی بهره می‌بری؛ یکی آسانی‌ای است که در دل سختی وجود دارد و دیگری آسانی‌ای است که پس از سختی حاصل می‌شود. پس خرسند باش که کل روزهای زندگی بدین طریق برای مومنان زیبا و سود ده خواهند بود و آن‌ها همه چیز این دنیا را زیر پرچم عدالت خدایشان خوب یافته اند، پس چه غم خواهی داشت در این میهمانی باشکوه خدای مهربانت.

 • ناهنجاری رفتاری کودکان

  دریافت کتاب
  20
  12

  معرفی کتاب ناهنجاری‌های رفتاری کودکان کتاب ناهنجاری‌های رفتاری کودکان به بررسی نکات لازم جهت تربیت بهتر فرزندتان می‌پردازد. تربیت کودک برای هر فرد تحت هر شرایطی آسان نیست. کمبود وقت، توان و امکانات مالی، می‌تواند باعث شود که در بسیاری مواقع احساس کنید قدری تحت فشار و دلواپس هستید. ولی اگر علاوه بر این مشکلات، فرزندتان هم از ناهنجاری‌های رفتاری رنج ببرد، این وضعیت شما را دشوارتر می‌کند. در بخشی از کتاب ناهنجاری‌های رفتاری کودکان می‌خوانیم: به فرزند خود کمک کنید که مسائل را از زاویه دید دیگران ببیند. بعنوان مثال شما ممکن است به او بگویید، "تو فکر می‌کنی خواهرت در این باره چه احساسی دارد؟"، "تو خودخواهی، هیچوقت به فکر کس دیگری نیستی". با دادن اطلاعات ساده کمک کنید، بعنوان مثال بجای اینکه بگویید "چند بار باید به تو بگویم که جیغ نزنی؟" سعی کنید بگویید "صدایت بیش از حد بلند است. این گوش مرا اذیت می‌کند". منظور خود را با یک کلمه یا جمله ساده بگویید، بعنوان مثال، "به آرامی!"، بجای گفتن یک جمله بلند که در آن ممکن است منظورتان گم شود. درباره آنچه احساس می‌کنید حرف بزنید. بجای اینکه بگویید، "خودت را از من آویزان نکن!"، بگویید "من دوست ندارم کسی گردنم را بکشد. من دوست دارم کسی من را آرام بغل کنه".

 • دهکده فرزندان

  دریافت کتاب
  23
  17

  بایدها و نبایدها در رفتار با دانش آموزان «

 • پرورش خلاقیت در کودکان

  دریافت کتاب
  12
  10

  جهت مطالعه والدین گرامی و بالا بردن و پرورش خلاقیتدر کودکان